Živko Papaz nije uspeo da izbori plasman u finale Paraolimpijskih igara i streljaštvu, disciplina – vazdušni pištolj 25 metara.

Posle prvog krug kvalifikacija, Papaz je bio na odličnom petom mestu i delovalo je da će uspeti da stigne do prilike da se bori za medalju.

Međutim, u drugom krugu, Papaz nije bio raspoložen kao u prvom, pa je kvalifikacije završio na 14. mestu.

Lazar Filipović u paratriatlonu – 750 metara plivanja, 20 kilometara biciklo, pet kilometara trčanja, zauzeo je 10. mesto.

Zlatnu medalju je osvojio Dejv Elis iz Velike Britanije, dok su srebrnu i bronzanu medalju prigrabili Francuzi, Tibo Rigodo i Entoan Perel.

Objavljeno: 2. 9. 2024.

Autor: Svetozar Janičić

Od garaže do Pariza i prestiža: Lazar će biti prvi triatlonac koji će predstvaljati Srbiju u toj disciplini -www.telegraf.rs